0
UA | RU

Тербінорм спрей нашкірний (Terbinorm cutaneous spray)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Тербинафіну гідрохлорид10,08 мг/мл
Допоміжні речовини: пропіленгліколь, макрогол 300, етанол 96%, вода очищена.
№ UA/13367/01/01 від 20.11.2018
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Тербінафін — це аліламін, який має широкий спектр протигрибкової дії. У відповідній концентрації чинить фунгіцидну дію щодо дерматофітів, пліснявих та деяких диморфних грибів. Активність щодо дріжджових грибів залежно від їх виду може бути фунгіцидною або фунгістатичною.

Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітинній мембрані гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу та до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини гриба. Тербінафін діє шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів.

При місцевому застосуванні препарат майже не всмоктується, швидко починає діяти, ефективний при нетривалому лікуванні (7 діб).

Фармакокінетика. Після зовнішнього застосування абсорбується менше 5% від застосованої дози, тому системна експозиція тербінафіну дуже незначна.

Показання Тербінорм спрей нашкірний

грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, такими як Trichophyton (наприклад Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum, наприклад міжпальцева епідермофітія стоп («стопа атлета»), пахова дерматофітія («свербіж жокея»), дерматофітія тулуба («стригучий лишай»). Різнобарвний лишай, спричинений Pityrosporum orbiculare (також відомим як Malassezia furfur).

Застосування Тербінорм спрей нашкірний

лише для зовнішнього застосування.

Перед його застосуванням слід ретельно очистити та підсушити уражені ділянки шкіри. Спрей розпиляти на уражені ділянки в кількості, яка достатня для їх ретельного зволоження, і, крім того, наносити на прилеглі ділянки як ураженої, так й інтактної шкіри.

Пацієнтам літнього віку коригування дози не потрібне.

Тривалість лікування та кратність застосування залежить від показань:

епідермофітії стоп та трахофітія гладкої шкіри — 1 раз на добу протягом тижня;

різнобарвний лишай — 2 рази на добу протягом тижня.

Зменшення вираженості симптомів захворювання зазвичай очікується протягом декількох діб. Несистематичне застосування або передчасне припинення лікування призводить до виникнення рецидивів захворювання. Якщо немає ознак поліпшення через тиждень лікування, слід звернутися до лікаря.

Діти. Безпека та ефективність тербінафіну у дітей не встановлені, тому не рекомендується застосовувати препарат у дітей віком до 18 років.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату.

Побічна дія

місцеві симптоми, такі як свербіж, лущення або печіння шкіри, біль та подразнення в місці нанесення, порушення пігментації, еритема, утворення кірки та інші можуть виникати в місці нанесення. Ці незначні симптоми слід відрізняти від реакцій гіперчутливості, включаючи висипання, про які повідомляється в поодиноких випадках і які потребують припинення лікування. При випадковому контакті з очима препарат може спричинити подразнення очей. У рідкісних випадках можливе загострення прихованої грибкової інфекції.

Побічні реакції, наведені нижче, класифіковані за органами і системами та частотою їх виникнення (дуже часто: ≥1/10; часто: ≥1/100 до <1/10; нечасто: ≥1/1000 дo <1/100; рідко: ≥1/10 000 до <1/1000; дуже рідко: <1/10 000); невідомо (частоту не можна розрахувати за наявними даними).

З боку імунної системи: невідомо — реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку.

З боку органа зору: рідко — подразнення очей.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: часто — лущення шкіри, свербіж; нечасто — пошкодження шкіри, утворення кірки, ураження шкіри, порушення пігментації, еритема, відчуття печіння шкіри; рідко — відчуття сухості шкіри, контактний дерматит, екзема; невідомо — висипання.

Загальні порушення та реакції у місці нанесення: нечасто — біль, біль у місці нанесення, подразнення в місці нанесення; рідко — загострення симптомів.

Особливості застосування

препарат призначений для зовнішнього застосування.

Препарат слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з ушкодженнями шкіри, тому що етанол, який входить до його складу, може спричиняти подразнення. Не вдихати. При випадковому вдиханні препарату слід проконсультуватися з лікарем, якщо при цьому будь-які побічні симптоми посилюються або залишаються. Слід уникати потрапляння препарату в очі та не можна наносити його на обличчя. У разі випадкового потрапляння спрея в очі або на обличчя слід негайно промити їх проточною водою.

До складу препарату входить пропіленгліколь, що може спричиняти подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності та годування грудьми. Відомо, що в дослідженнях на тваринах не було відмічено впливу тербінафіну на здатність до запліднення або його ембріотоксичної дії. Клінічний досвід застосування у вагітних обмежений, тому в період вагітності препарат можна застосовувати тільки в разі, якщо очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Тербінафін у невеликій кількості проникає у грудне молоко, тому препарат не можна застосовувати в період годування грудьми.

Слід уникати контакту немовлят з будь-якою ділянкою шкіри, на яку наносили препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

невідома.

Передозування

низька системна абсорбція тербінафіну при місцевому застосуванні зумовлює надзвичайно низьку імовірність передозування.

При випадковому проковтуванні слід враховувати вміст спирту етилового в лікарському засобі (4032,8 мг/флакон).

При випадковому проковтуванні вмісту більше одного флакона препарату у формі р-ну або при передозуванні таблеток можливі прояви таких побічних реакцій, як головний біль, нудота, біль в епігастральній ділянці, запаморочення.

Лікування передозування полягає у видаленні діючої речовини насамперед шляхом застосування активованого вугілля та проведенні симптоматичної терапії в разі необхідності.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 04.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Тербінорм спрей нашкірний

Епідермофітія пахова МКХ B35.6
Кандидоз шкіри і нігтів МКХ B37.2
Мікоз нігтів МКХ B35.1
Мікоз стоп МКХ B35.3
Різнобарвний лишай МКХ B36.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko