ХІБЕРИКС™ ліофілізат для приготування розчину для інфузій

ГлаксоСмітКляйн

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл., з розч. в амп., № 100

ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл., з розч. у шприці, № 1

ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл., з розч. у фл., № 1, № 100

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-08-09 р. № 920. Р.п. № UA/13048/01/01

ІНСТРУКЦІЯ про застосування медичного імунобіологічного препарату

є Haemophilus influenzae типу b

Загальна характеристика

Міжнародна непатентована назва

Haemophilus influenzae B vaccine combinations with toxoids

Основні властивості лікарської форми

ХІБЕРИКСтм являє собою білий порошок.

Розчинник — прозора та безбарвна рідина.

ХІБЕРИКСтм відповідає вимогам Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я до виготовлення біологічних речовин та кон’югованих Hib-вакцин.

Якісний та кількісний склад

після розчинення, 1 доза (0,5 мл) вакцини містить: діючі речовини: не менше 10 мкг очищеного капсулярного полісахариду Haemophilus influenzae типу b, ковалентно зв’язаного з ~25 мкг правцевого анатоксину.

Допоміжні речовини: лактоза.

Розчинник: стерильний фізіологічний розчин.

Форма випуску

ліофілізат та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Код АТС

J07AG01.

Імунологічні та біологічні особливості

титр антитіл ³ 0,15 мкг/мл спостерігався у 95–100% дітей через один місяць після завершення курсу вакцинації. Титр ³ 0,15 мкг/мл спостерігався у 100% дітей через один місяць після введення бустерної дози (94,7% мали титр ³ 1,0 мкг/мл).

Показання до застосування

вакцина ХІБЕРИКСтм показана для активної імунізації всіх дітей віком старше 6 тижнів з метою профілактики захворювань, що викликаються Haemophilus influenzae типу b.

Вакцина ХІБЕРИКСтм не захищає від захворювань, збудником яких є інші типи H. influenzae, або інші мікроорганізми.

Спосіб застосування і дози

курс первинної вакцинації складається з трьох доз, які вводять протягом перших шести місяців життя, починаючи з 6-тижневого віку. Для забезпечення довготривалого захисту рекомендується введення бустерної дози вакцини на другому році життя.

Немовлята у віці від 6 до 12 місяців, попередньо не імунізовані, повинні бути щеплені двома дозами з інтервалом 1 місяць з введенням бустерної дози на другому році життя.

Якщо діти у віці 1–5 років не були імунізовані, їм необхідно ввести одну дозу вакцини.

Оскільки схеми вакцинації у різних країнах різні, схема вакцинації у кожній країні може застосовуватися згідно з рекомендаціями відповідних служб охорони здоров’я.

Вакцина ХІБЕРИКС™ призначена для внутрішньом’язового введення. Проте, відповідно до належної клінічної практики, хворим з тромбоцитопенією чи кровотечами вакцину слід вводити підшкірно.

При проведенні імунізації на території України щодо схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними імунобіологічними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України. 

Побічна дія

Дані клінічних досліджень

В контрольованих клінічних дослідженнях ретельно спостерігали та фіксували дані щодо місцевих реакцій та симптомів, які виникали після введення вакцини.

Серед місцевих реакцій, що найбільш часто відзначались протягом перших 48 годин після введення вакцини, відмічали легке почервоніння, незначні припухлість та біль у місці введення вакцини, які спонтанно зникали.

Загальні реакції, систематизовані та зареєстровані протягом перших 48 годин після введення вакцини, були легкими і зникали самостійно. До них належать підвищення температури, втрата апетиту, неспокій, блювота, діарея та безперервний плач. Як і при застосуванні інших Hib вакцин, ці загальні симптоми були також зареєстровані при супутньому введенні з іншими вакцинами.

Постмаркетингові дані

Побічні ефекти, наведені нижче, класифіковані за наступною частотою: дуже рідкі <1/10000.

Порушення з боку імунної системи

Дуже рідкі: алергічні реакції (включаючи анафілактичні та анафілактоїдні реакції), ангіоневротичний набряк.

Порушення з боку нервової системи

Дуже рідкі: гіпотонічно-гіпореспонсивний епізод, судоми (з або без лихоманки), синкопе або судинні реакції на ін’єкцію вакцини, сонливість.

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної порожнини

Дуже рідкі: апное (див. розділ „Особливості застосування” для апное в передчасно народжених немовлят (≤ 28 тижнів гестації)).

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин

Дуже рідкі: кропивниця, висип.

Загальні розлади та порушення в місці введення

Дуже рідкі: розповсюджена припухлість кінцівки, в яку введена вакцина, індурація в місці введення.

Протипоказання

ХІБЕРИКСтм не слід вводити особам з підвищеною чутливістю до будь-якої речовини, що входить до складу вакцини, а також особам, у яких після попереднього введення Hib вакцин з’явились ознаки гіперчутливості.

Особливості застосування

Як і при застосуванні інших вакцин, у разі гострого захворювання, що супроводжується лихоманкою, вакцинацію вакциною ХІБЕРИКСтм слід відкласти.

Однак, наявність інфекційного захворювання легкого ступеню не є протипоказанням для введення ХІБЕРИКСтм.

Як і при використанні інших вакцин, що вводяться ін’єкційно, у разі виникнення рідкісних анафілактичних реакцій після їх введення необхідно забезпечити нагляд за пацієнтом, якому проведено вакцинацію та умови щодо надання невідкладної медичної допомоги. У зв’язку з цим вакцинована особа повинна знаходитись під медичним наглядом протягом 30 хвилин після вакцинації.

Наявність ВІЛ-інфекції не вважається протипоказанням для введення ХІБЕРИКСтм.

Зважаючи на обмежену імунну відповідь на правцевий анатоксин, який є компонентом вакцини, вакцинація однією тільки вакциною ХІБЕРИКСтм не може замінити стандартну протиправцеву вакцинацію.

Описана екскреція капсулярного полісахаридного антигену із сечею після отримання Hib-вакцин, і, отже, виявлення антигену не може мати діагностичного значення при підозрі на захворювання, викликане Hib, протягом 1–2 тижнів після вакцинації.

Ні за яких обставин вакцину ХІБЕРИКСтм не можна вводити внутрішньовенно.

При призначенні первинної імунізації дуже передчасно народженим немовлятам (≤ 28 тижнів гестації) слід мати на увазі потенційний ризик розвитку у них апное та необхідність контролю за дихальною функцією протягом 48–72 годин після вакцинації, особливо у випадку, якщо новонароджений має в анамнезі недорозвинення дихальної системи. Оскільки користь вакцинації у цієї групи немовлят є високою, від вакцинації не слід відмовлятись або її затримувати.

Синкопе (непритомність) може виникнути під час або раніше будь-якої ін’єкційної вакцинації, як психогенна реакція на ін’єкцію голкою. Вакцинацію необхідно проводити тільки в положенні вакцинованого сидячи або лежачи, та залишаючи його в тому ж положенні (сидячи або лежачи) протягом 15 хвилин після вакцинації для попередження ризику його травматизації.

Взаємодія з іншими медичними препаратами та інші види взаємодії

Вакцину ХІБЕРИКСтм можна вводити до, після або одночасно з іншими інактивованими або живими вакцинами (окрім БЦЖ ). 

ХІБЕРИКС™ можна змішувати в одному й тому ж шприці з окремими вакцинами виробництва ГлаксоСмітКляйн — ІНФАНРИКС™ (комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця,кашлюку ацелюлярна очищена інактивована рідка) або ТРИТАНРИКС™ Геп В (комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку та гепатиту В).

Ін’єкції різними вакцинами слід робити у різні ділянки тіла.

Вакцину ХІБЕРИКСТМ не можна змішувати з іншими вакцинами в одному й тому ж шприці (за винятком схвалених комбінацій).

Як і для інших вакцин, можна очікувати, що у пацієнтів, які отримують імуносупресивну терапію або у пацієнтів з імунодефіцитом може не досягатися адекватна імунна відповідь.

Вагітність та лактація: адекватні дані по використанню вакцини в період вагітності або вигодовування груддю у жінок та адекватні репродуктивні дослідження на тваринах відсутні.

Вплив на здатність керування автомобілем та роботу з механізмами: не стосується даної групи.

Умови зберігання

ліофілізат необхідно зберігати при температурі від 2 до 8 оС у захищеному від світла місці та недоступному для дітей місці. На ліофілізовану вакцину не впливає заморожування.

Розчинник можна зберігати у холодильнику (при температурі від 2 до 8 оС) або при температурі навколишнього середовища (до 25 оС) і не можна заморожувати.

Термін придатності

3 роки для вакцини, 5 років для розчинника. Дата закінчення терміну зберігання вакцини зазначена на етикетці та упаковці.

Пакування

ліофілізат для розчину для ін’єкцій по 1 дозі у флаконі №1 в комплекті з розчинником у попередньо наповненому шприці №1 та двома голками; по 1 дозі у флаконах №100 у комплекті з розчинником у флаконах або ампулах №100 в окремих коробках.

Флакони і шприци виготовлені з нейтрального скла типу І, що відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

Інструкція стосовно використання вакцини

 

Розчинник та відновлену вакцину слід перевірити візуально на наявність будь-яких сторонніх часток та/або зміну фізичних властивостей перед введенням. У випадку виявлення будь-якого відхилення, розчинник або відновлену вакцину слід знищити.

Інструкції з відновлення вакцини розчинником, що поставляється у флаконах

ХІБЕРИКСтм повинна бути відновлена шляхом перенесення усього вмісту ємності флакону з розчинником, що постачається в упаковці, до флакона, який містить ліофілізат. Після перенесення розчинника до флакону з ліофілізатом суміш слід добре струсити, поки ліофілізат повністю не розчиниться в розчиннику. Відновлена вакцина представляє собою прозорий та безбарвний розчин.

При застосуванні флакону для багатократного дозування, кожну дозу слід набирати за допомогою стерильної голки та шприца. Як і для інших вакцин, доза має бути вилучена в строго асептичних умовах, і мають бути застосовані запобіжні заходи для уникнення забруднення вмісту флакону.

Вакцину слід використати одразу ж після відновлення.

Для введення вакцини слід використовувати нову голку.

Набирають весь вміст флакону у шприц.

Інструкції з відновлення вакцини розчинником, що поставляється у попередньо наповненому шприці

Вакцину ХІБЕРИКСтм відновлюють шляхом додання всього вмісту попередньо заповненого шприцу з розчинником до флакону, що містить порошок.

Для того, щоб надіти голку на шприц, дивися зображення нижче. Зверніть увагу, що шприц, який поставляється з вакциною ХІБЕРИКСтм, може дещо відрізнятися.

1. Тримайте циліндр шприца однією рукою (не тримайте шприц за поршень), відкрутіть кришечку шприца, повернувши її проти годинникової стрілки.

2. Щоб приєднати голку до шприца, вкрутіть голку за годинниковою стрілкою в шприц до тих пір, поки не відчуєте, що голка зафіксована (див. зображення)

3. Зніміть ковпачок з голки, що іноді може потребувати деяких зусиль.

Додайте розчинник до ліофілізату. Після додання розчинника до ліофілізату суміш треба добре змішати до тих пір, поки порошок повністю не розчиниться у розчиннику.

Відновлена вакцина представляє собою прозорий і безбарвний розчин.

Вакцину слід використати одразу ж після відновлення.

Для введення вакцини використовують нову голку.

Наберіть в шприц весь вміст флакону.

При сумісному використанні вакцини ХІБЕРИКСтм з вакцинами ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В в одному шприці: ТРИТАНРИКС™ Геп В або ІНФАНРИКС™ представлені у вигляді суспензій. При зберіганні цих вакцин може спостерігатися розділення на білий осад і прозору надосадову рідину. Вакцину слід добре струсити для того, щоб одержати гомогенну мутну білу суспензію, і перед використанням візуально перевірити на наявність будь-яких сторонніх частинок та/або відхилення фізичних характеристик. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, вакцину не використовувати. Знищити стерильний розчинник, що постачається разом з вакциною ХІБЕРИКСтм.

Суспензію ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В використуйте як розчинник для ліофілізованої вакцини ХІБЕРИКС™ взамін розчинника, який постачається разом із вакциною ХІБЕРИКС™. Для цього одну з вказаних вакцин переносять до флакону, який містить білий ліофілізат вакцини ХІБЕРИКС™. Після перенесення вакцин ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В до флакону з вакциною ХІБЕРИКС™ одержану суміш необхідно добре струсити, поки ліофілізат повністю не розчиниться в суспензії ІНФАНРИКС™ або ТРИТАНРИКС™ Геп В. Приготовлену таким чином комбіновану вакцину перед введенням слід візуально перевірити на наявність будь-яких сторонніх часток і/або відхилення фізичних характеристик. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, приготовлену вакцину не використовувати. Для введення вакцини слід використовувати нову голку. Комбінована вакцина повинна бути введена відразу ж після приготування.

Будь-який невикористаний препарат або відходи мають бути знищені у відповідності до місцевих вимог.

Виробник

ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А., Рю де л’Інстітю, 89 1330 м. Ріксенсарт, Бельгія

GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Rue de l’Institut, 89 1330 Rixensart, Belgium.

Представництво в Україні

ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна», 03038, м. Київ, вул. Лінійна, 17; тел. 585–51–85, факс 585–51–86.

У випадку підозри на побічну дію (ускладнення) після застосування МІБП необхідно направити термінове повідомлення до Управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ України (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. (044)200–07–93); Державного підприємства „Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” (03151, м. Київ, вул. Ушинського, 40, тел. (044)393–75–86) та до представництва компанії в Україні.

Дата додавання: 10.09.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ХІБЕРИКС™ ліофілізат для приготування розчину для інфузій в містах України

Вінниця 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Вінниця, вул. Антонова, 40А, тел.: +380432605106

Дніпро 382.01 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 361.5 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, просп. Хмельницького Богдана, 127, тел.: +380567630066

Запоріжжя 380.58 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 353.55 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Запоріжжя, шосе Оріховське, 10В, тел.: +380617698795

Івано-Франківск 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 382.69 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 353.55 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Київ, просп. Лобановського, 4Д, тел.: +380443641591

Львів 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Львів, вул. Удатного, 5, тел.: +380675680684

Миколаїв 385.41 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 325.48 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 309.35 грн./уп.
«АННУШКА» Одеса, вул. Філатова Академіка, 86, тел.: +380482490071

Полтава 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Полтава, вул. Дмітрієва Миколи, 6Д, тел.: +380532625085

Рівне 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 287.2 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 287.21 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Харківська, 4, тел.: +380542652717

Тернопіль 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Харків 365.96 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 353.55 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Харків, вул. 23-го Серпня, 34, тел.: +380577176622

Херсон 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, вул. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Черкаси 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернівці 378.37 грн./уп.

ХІБЕРИКС™ ліофіл. д/р-ну д/ін. 1 доза фл. № 1, GlaxoSmithKline Export ..... 378.37 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378