ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ таблетки

Юніфарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/о блістер, № 15

табл. в/о фл., № 30, № 60, № 100

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-11-08 р. № 1389. Р.п. № UA/12787/01/01

IНСТРУКЦIЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 1,376 мг (4000 МО), вітаміну Е (у вигляді альфа-токоферолу ацетату) 11 мг (11 МО), вітаміну D3 (холекальциферолу) 10 мкг (400 МО), вітаміну С (аскорбінової кислоти) 100 мг, вітаміну В1 (у вигляді тіаміну мононітрату) 1,5 мг, вітаміну В2 (рибофлавіну) 1,7 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 2,6 мг, вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 4 мкг, фолієвої кислоти 800 мкг, нікотинаміду 18 мг, кальцію (у вигляді кальцію карбонату та кальцію сульфату) 200 мг, заліза (у вигляді заліза фумарату) 60 мг, цинку (у вигляді цинку оксиду) 25 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титану діоксид (Е 171), барвник жовтий захід FCF (E 110), барвник спеціальний червоний АG (Е 129).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Овальні двоопуклі таблетки зі скошеними краями, вкриті оболонкою рожевого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

Юніфарм, Інк., 75 Прогрес Лейн, Вотербері, Коннектикут, 06705, США.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС A11A A04.

Препарат забезпечує поповнення вітамінів і мінеральних речовин в організмі жінки під час вагітності та в післяпологовий період. Компоненти препарату знижують ризик розвитку вроджених вад, залізодефіцитної анемії та дефіциту кальцію в організмі матері, зміцнюють імунну систему.

Вітамін А необхідний для нормального протікання метаболічних процесів, у тому числі для регуляції росту та розвитку організму. Забезпечує нормальну функцію органа зору, структурну цілісність тканин, підвищує резистентність організму матері до дії несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Вітамін Е — активний антиоксидант, гальмує перекисне окиснення ліпідів, яке посилюється при багатьох захворюваннях, запобігає пошкодженню клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесі дихання тканин, біосинтезі гема та білків, обміні жирів та вуглеводів, проліферації клітин та в інших метаболічних процесах.

Аскорбінова кислота має сильно виражені відновлювальні властивості. Бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну; необхідна для згортання крові, синтезу колагену та проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканини. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотні властивості.

Вітаміни групи В у комплексній взаємодії забезпечують вуглеводно-енергетичний обмін і синтез амінокислот, нуклеотидів, жирних кислот. Вони сприяють нормальному функціонуванню серця, нервових і м’язових клітин, стимулюють гемопоез.

Фолієва кислота під час вагітності виконує певну захисну функцію щодо впливу тератогенних факторів.

Залізо забезпечує транспортування кисню до тканин, що ростуть, синтез гемоглобіну та міоглобіну, внаслідок чого — профілактику анемії і розвиток м’язів.

Для правильного формування кісткової тканини, профілактики рахіту препарат містить вітамін D3, кальцій і цинк. Вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію та солей фосфорної кислоти в кишечнику, а також регулює їх виведення, мінералізацію кісткової тканини. Кальцій є структурною основою скелета. Іони кальцію у поза- та внутрішньоклітинній рідині необхідні для функціонування нервових, м’язових та інших клітин. Цинк забезпечує формування поперечних «місткових» зв’язків колагену та еластину у структурі кісток і судинної стінки.

Показання для застосування

Як лікувально-профілактичний засіб при гіпо- та авітамінозах, нестачі мінеральних речовин під час вагітності та в період після пологів; для профілактики залізодефіцитних анемій та дефіциту кальцію у вагітних.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гіперкальціємія, гіперкальціурія, гіпермагніємія, ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, нефролітіаз, саркоїдоз в анамнезі, активна форма туберкульозу легенів, гіпервітаміноз А, Е і Д, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, тиреотоксикоз, хронічна серцева недостатність, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку), одночасний прийом ретиноїдів.

Належні заходи безпеки при застосуванні

З обережністю призначають при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, цукровому діабеті, з новоутвореннями.

Жінкам, які приймали високі дози ретинолу (більше 10000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6–12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик порушень розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами та мікроелементами, оскільки можливе передозування.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю. Вагітних жінок або жінок, які годують груддю, необхідно поінформувати про те, що тривалість застосування препарату визначає лікар індивідуально. Не слід перевищувати рекомендовану дозу! Доза вітаміну А понад 10000 МО може спричинити тератогенний вплив на плід.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Препарат не застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо. Жінки у період вагітності або годування груддю — по 1 таблетці на день під час або після їди. Тривалість курсу терапії визначає лікар індивідуально.

Передозування

При випадковому гострому передозуванні можливі біль у животі, нудота, блювання, алергічні висипання на шкірі, головний біль.

Лікування. Необхідно викликати блювання. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Рекомендовані дози зазвичай добре переносяться, проте у деяких осіб можуть виникати побічні реакції.

З боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння шкіри, рідко — бронхоспазм.

З боку травного тракту: диспептичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку, печія.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість.

Інші: порушення зору, підвищена пітливість, можливе забарвлення сечі у жовтий колір.

При тривалому застосуванні у високих дозах можуть виникнути: подразнення слизової оболонки травного тракту, гіперкальціємія, гіперкальціурія, аритмія, парестезія, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки препарат містить залізо та кальцій, у травному тракті затримується всмоктування антибіотиків групи тетрациклінів і фторхінолонів. Вітамін С посилює дію та побічні явища протимікробних препаратів із групи сульфаніламідів. Антацидні препарати, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін, зменшують всмоктування заліза. Всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Упаковка

По 15 таблеток у блістері; по 1 блістеру в коробці. По 30, 60 або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону в коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 07.09.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ таблетки в містах України

Вінниця 387.96 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 336.22 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Вінниця, вул. Пирогова, 49, тел.: +380930436108

Дніпро 396.95 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 314.55 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 9А, тел.: +380567859690

Житомир 374.94 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 344.88 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 390.73 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 362.2 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Зестафонська, 22, тел.: +380612172171

Івано-Франківск 362.2 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 362.2 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 45А, тел.: +380342718365

Київ 418.06 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 342 грн./уп.
«ЖОЛДІФАРМ» Київ, вул. Калнишевського Петра, 7, тел.: +380954018073

Кропивницький 384.07 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 363.15 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, перехр. Велика Перспективна / Гоголя, 46/91, тел.: +380522351490

Львів 372.56 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 321.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Городоцька, 159, тел.: +380322378795

Миколаїв 395.56 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 338.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Велика Морська, 21, тел.: +380512377404

Одеса 379.06 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 349.47 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, дорога Люстдорфська, 142, тел.: +380487405183

Полтава 380.34 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 324.5 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Полтава, вул. Європейська, 17, тел.: +380633386918

Рівне 405 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 405 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Рівне, вул. Соборна, 156, тел.: +380362634291

Суми 398.44 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 372.2 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542629811

Тернопіль 365.95 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 326.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 393.5 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 359 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380504340968

Харків 396.02 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 374.05 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Харків, вул. Мироносицька, 97, тел.: +380577175250

Херсон 404.95 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 405 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +380552465125

Хмельницький 373.98 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 327.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 376.72 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 326.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Чорновола В'ячеслава, 51/1, тел.: +380732127646

Чернігів 405 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 405 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернігів, просп. Перемоги, 90, тел.: +380462935473

Чернівці 405 грн./уп.

ВІТРУМ® ПРЕНАТАЛ табл. в/о фл. № 100, Takeda ..... 405 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +380372573571