• Кабинет
 • БРОМГЕКСИН 8 КРАПЛІ (BROMHEXIN 8 DROPS)

  Krewel Werke

  Склад і форма випуску

  краплі оральні 8 мг/мл флакон-крапельниця 20 мл, № 1Ціни в аптеках
  Бромгексин
  8 мг/мл
  Олія фенхелю
  0,75 мг/мл
  Олія анісова
  0,25 мг/мл
  Ментол
  1,5 мг/мл
  Допоміжні речовини: спирт етиловий, полісорбат 80, триэтиленгликоль, калію дигідрофосфат, динатріймоногідрофосфат-додекагідрат, цукроза, ароматизатор.
  C

  Інструкція

  БРОМГЕКСИН 8 КРАПЛІ (BROMHEXIN 8 DROPS)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

  Склад лікарського засобу

  діюча речовина: бромгексин;

  1 мл (23 краплі) розчину містить бромгексину гідрохлориду 8 мг;

  допоміжні речовини: олія анісу зірчастого; олія плодів фенхеля гіркого; олія чебрецю; олія м’яти; олія евкаліптова; левоментол; сахароза; полісорбат 80; етанол 96%*; кислота хлористоводнева концентрована; калію дигідрофосфат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода очищена.

  *Готовий препарат містить 41% об. етанолу.

  Лікарська форма

  Краплі оральні, розчин.

  Прозорий розчин жовтуватого кольору з ароматним запахом.

  Назва і місцезнаходження виробника

  Кревель Мойзельбах ГмбХ/Krewel Meuselbach GmbH.

  Кревельштрассе 2, 53783 Айторф, Німеччина/Krewelstrasse 2, 53783 Eitorf, Germany.

  Фармакотерапевтична група

  Муколітичні засоби. Код АТС R05C B02.

  Бромгексин — синтетична речовина, похідна вазицину (біологічно активна речовина рослинного походження). Чинить секретолітичну та секретомоторну дію у бронхах та збільшує частку серозного секрету. Зниження в’язкості мокротиння та збільшення рухомої активності війок миготливого епітелію сприяє покращенню відходження мокротиння.

  Після перорального застосування бромгексин практично повністю абсорбується з періодом напіврозпаду приблизно 0,4 год. Тmax (час досягнення максимальної концентрації препарату в сироватці крові) після перорального прийому становить 1 год. Ефект першого проходження через печінку становить приблизно 80%, при цьому утворюються біологічно активні метаболіти. Зв’язування з білками плазми становить 99%.

  Зниження концентрації в сироватці крові відбувається багатофазно. Період напіврозпаду, який визначає тривалість дії, становить приблизно 1 год. Кінцевий період напіврозпаду — приблизно 16 год. Він зумовлений повільною дифузією бромгексину з тканин. Об’єм розподілу становить приблизно 7 л/кг маси тіла. Кумуляція бромгексину відсутня.

  Бромгексин проникає у спинномозкову рідину, крізь плаценту та в грудне молоко.

  Бромгексин виводиться переважно нирками у вигляді метаболітів, що утворюються в печінці. При тяжких ураженнях печінки можливе зниження кліренсу бромгексину. При тяжкій нирковій недостатності не виключено збільшення періоду напіввиведення метаболітів бромгексину.

  Можливе нітрозування бромгексину в шлунку при наявності фізіологічних умов.

  Показання для застосування

  Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до бромгексину та інших компонентів препарату; бронхіальна астма та інші захворювання органів дихання; алкогольна залежність. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Спадкова непереносимість фруктози, порушення абсорбції глюкози-галактози або недостатність сахарози-ізомальтази.

  Належні заходи безпеки при застосуванні

  Дуже рідко відмічалися випадки тяжких небажаних реакцій з боку шкіри, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла, які за часом співпадали із прийомом препарату. У разі повторної появи реакцій з боку шкірних покривів і слизової оболонки слід негайно звернутися до лікаря, припинити прийом препарату.

  З особливою обережністю Бромгексин 8 краплі слід застосовувати при порушенні бронхіальної моторики і збільшенні кількості секрету, наприклад, при циліарному синдромі або нерухомості війок.

  При зниженні функції нирок або при тяжких захворюваннях печінки слід застосовувати препарат з особливою обережністю (збільшувати проміжки часу між прийомами ліків або зменшувати їх дозу).

  При тяжкій нирковій недостатності слід враховувати можливість накопичення у печінці метаболітів бромгексину.

  При тривалому застосуванні препарату рекомендується час від часу контролювати функцію печінки.

  Препарат містить 41% об. етанолу, тому при дотриманні дозування з кожним прийомом в організм надходить 0,36 г етанолу на 1 мл. Ризик для здоров’я існує для пацієнтів з ураженням печінки, хронічною алкогольною інтоксикацією, епілепсією, ушкодженнями головного мозку, для дітей, вагітних та жінок, які годують груддю.

  Не можна застосовувати краплі пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, порушенням абсорбції глюкози-галактози або недостатністю сахарози-ізомальтази.

  Особливі застереження

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  До цього часу бромгексин при вагітності у клінічній практиці не застосовували, тому його слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Не впливає.

  Діти.

  Не застосовують дітям віком до 12 років.

  Спосіб застосування та дози

  Препарат призначений для перорального застосування.

  Рекомендовані дози:

  Вік Разова доза Максимальна добова доза
  Дорослі та діти

  віком від 14 років

  23–46 крапель

  (відповідає 8–16 мг бромгексину гідрохлориду)

  69–138 крапель = 24–48 мг

  бромгексину гідрохлориду

  Діти 12–14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг 23 краплі

  (відповідає 8 мг

  бромгексину гідрохлориду)

  69 крапель = 24 мг

  бромгексину гідрохлориду

  Під час застосування бромгексину рекомендується вживати достатню кількість рідини.

  Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.

  Не слід застосовувати препарат більше ніж 4–5 днів без консультації з лікарем.

  Передозування

  Симптоми: нудота, діарея, головний біль.

  Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу невідомі. Повідомлялося у 4 з 25 випадків при застосуванні підвищених доз бромгексину про блювання, а у 3 дітей раннього віку — порушення свідомості, атаксія, диплопія, метаболічний ацидоз легкого ступеня, тахіпное. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації. Ніякої хронічної токсичної дії на людину не виявлено.

  Застосування великої кількості лікарського засобу може призвести до алкогольної інтоксикації, особливо у дітей раннього віку, що може бути небезпечним для життя цієї групи пацієнтів. Кількість вмісту спирту в упаковці Бромгексин 8 краплі становить приблизно 6,6 г/20 мл.

  Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначати симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних фармакокінетики, а саме через високий ступінь зв’язування з білками плазми, великий об’єм розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком від 2 років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг деконтамінацію можна не проводити; для дітей віком до 2 років допустима межа дорівнює 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

  Побічні ефекти

  Частоту побічних реакцій, наведених нижче, визначали відповідно до таких критеріїв:

  дуже часто (≥10%), часто (≥1%, але ≤10%), нечасто (≥0,1%, але ≤1%), рідко (≥0,01%, але ≤0,1%), дуже рідко (≤0,01%), невідомо (неможливо визначити частоту побічної реакції на підставі наявних даних).

  З боку травного тракту.

  Нечасто: нудота, біль у животі, блювання, діарея.

  Дуже рідко: загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, що існували раніше.

  З боку імунної системи.

  Нечасто: пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості (включаючи висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк, еритематозні та уртикарні висипання, кропив’янку, розлади дихання).

  Дуже рідко: анафілактичні реакції, в тому числі анафілактичний шок.

  З боку шкіри.

  Дуже рідко: тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла.

  Інші.

  Нечасто: запаморочення, головний біль, підвищення потовиділення, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові.

   

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  При одночасному застосуванні Бромгексину 8 краплі з протикашльовими засобами через пригнічення кашльового рефлексу може розвинутись небезпечний застій секрету, тому проведення такої терапії потребує особливої обережності. Одночасний прийом з антибіотиками (амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим, доксициклін), сульфаніламідними препаратами сприяє підвищенню їх концентрації у бронхіальному секреті.

  При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнюючої дії на слизову оболонку шлунка.

  Можливий одночасний прийом з бронходилататорами.

  Термін придатності

  5 років.

  Термін придатності після розкриття флакона — 6 місяців.

  Умови зберігання

  Зберігати при температурі не вище 25 °C.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  Флакон-крапельниця по 20 мл, по 1 флакону-крапельниці у картонній коробці.

  Категорія відпуску

  Без рецепта.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на БРОМГЕКСИН 8 КРАПЛІ в містах України

  Вінниця 51.53 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298651.53 грн./уп.

  Дніпро 75.24 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, пл. Соборна, 2, тел.: +38056370249268.93 грн./уп.

  Житомир 62.12 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +38067414354353.50 грн./уп.

  Запоріжжя 79.8 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Зестафонська, 22, тел.: +38061217217179.80 грн./уп.

  Івано-Франківск 53.5 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474453.50 грн./уп.

  Київ 79.15 грн./уп.

  «РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Максимовича Михайла, 28Б, тел.: +38044355048154.15 грн./уп.

  Кропивницький 79.8 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Вокзальна, 37/16, тел.: +38052224964579.80 грн./уп.

  Львів 85.7 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Городоцька, 141/143, тел.: +38032238216779.80 грн./уп.

  Миколаїв 79.26 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Троїцька, 238Г, тел.: +38066285124478.20 грн./уп.

  Одеса 69.18 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Марсельська, 32/3, тел.: +38048706834946.37 грн./уп.

  Рівне 66.65 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395353.50 грн./уп.

  Суми 55.99 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370955.99 грн./уп.

  Тернопіль 79.8 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Тернопіль, вул. Чорновола В'ячеслава, 12, тел.: +38035252323879.80 грн./уп.

  Ужгород 69.02 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Капушанська, 2158.25 грн./уп.

  Харків 83.22 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Московський, 256А, тел.: +38057778829579.80 грн./уп.

  Хмельницький 65.76 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125253.50 грн./уп.

  Черкаси 79.7 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Черкаси, перехр. Смілянська / Вернигори, 99/12, тел.: +38047255307779.70 грн./уп.

  Чернівці 57.45 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +38037257357157.45 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko