ДЕКАСАН®-ЦИТОКЛІН (DECASAN-CYTOCLIN)

Юрія-Фарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин 0,2 мг/мл контейнер 1000 мл, №  1

Декаметоксин 0.2 мг/мл

№  UA/11469/01/01 від 30.06.2017 до 30.06.2022Без рецептуC

IНСТРУКЦIЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-06-30 р. № 732. Р.п. № UA/11469/01/01

Склад лікарського засобу

діюча речовина: декаметоксин;

1 мл розчину мiстить 0,2 мг декаметоксину;

допомiжнi речовини: натрiю хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин.

Прозорий безбарвний розчин.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Юрія-Фарм».

Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.

Тел./факс: 275–01–08; 275–92–42.

Фармакотерапевтична група

Антисептичнi та дезінфiкуючi засоби. Код АТС D08А.

Декасан®-Цитоклін чинить антимiкробну протигрибкову дію та концентрується на цитоплазматичнiй мембранi (ЦПМ) мiкробної клiтини i з’єднується з фосфатидними групами лiпiдiв мембрани, порушуючи проникнiсть ЦПМ мiкроорганiзмiв. Декаметоксин має виражений бактерицидний вплив на стафiлококи, стрептококи, дифтерiйну та синьогнiйну палички, капсульнi бактерiї та фунгiцидну дiю на дрiжджi, дрiжджоподiбнi гриби, збудники епiдермофiтiї, трихофiтiї, мiкроспорiї, еритразми, деякi види плiснявих грибiв (аспергiли, пенiцили), протистоцидну дiю на трихомонади, лямблiї, вiрусоцидну дiю на вiруси. Високоактивний вiдносно мiкроорганiзмiв, стiйких до антибітикiв. Утворення стiйких до декаметоксину форм при тривалому застосуваннi вiдбувається повiльно i не перевищує ефективних концентрацiй препарату. Бактерiостатичнi (фунгiстатичнi) концентрацiї подiбнi до його бактерицидних (фунгiцидних), вiрусоцидних, протистоцидних концентрацiй. У процесi лiкування препаратом підвищується чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Препарат практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкiрою та рановою поверхнею.

Показання для застосування

Лiкування гнiйничкових бактерiальних та грибкових захворювань шкiри, мiкробної екземи, гнiйно-запальних уражень м’яких тканин (абсцеси, карбункули, флегмони, фурункули, гнійнi рани, панарицiї); стоматологiчні захворювання (стоматити, виразково-некротичний гiнгiвiт, дистрофiчно-запальна форма пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення).

Також показаний при абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гiпоплазiї легенiв, ускладненiй нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення, хронiчному тонзилiтi, ангiнi, носiйствi стафiлококiв та дифтерiйних паличок, виразковому колiтi, парапроктитi.

У гiнекологiчнiй практицi — для лiкування кандидозу слизової оболонки пiхви, запальних захворювань генiталiй мiкробного походження, передпологової санацiї пологових шляхiв, лiкування пiсляпологового ендометриту.

Гiгiєнiчна дезiнфекцiя шкiри рук медперсоналу та гумових рукавичок пiд час обстеження хворих і виконання медичних манiпуляцiй та малих хiрургiчних втручань, передстерилiзацiйної дезiнфекцiї медичних iнструментiв та дiагностичного обладнання з металiв, гуми, полiмерних матерiалiв та скла.

Протипоказання

Iндивiдуальна гіперчутливiсть до компонентiв препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Декаметоксин у концентрацiї, що застосовується у Декасанi®-Цитоклін, не має токсичної дiї. Тривале застосування Декасану®-Цитоклін не спричиняє будь-яких токсичних реакцiй. Пiдiгрiвання препарату до 38 0С перед застосуванням пiдвищує ефективнiсть дiї. При запальних явищах та при подразненнях шкіри препарат розводять дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Відсутні застереження щодо застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Відсутні застереження щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Досвід застосування дітям відсутній.

Спосiб застосування та дози

При гнiйних та грибкових ураженнях шкiри, гнійних ранах розчин використовують у виглядi промивань, примочок. Для лiкування проктиту i виразкового колiту теплий розчин вводять у виглядi клiзм по 50–100 мл 2 рази на добу до повного зникнення ознак гострого запалення. Норицi при хронiчному парапроктитi промивають Декасаном®-Цитоклін щодня протягом 3–4 дiб. Для промивання сечового мiхура у дорослих розчин декаметоксину застосовують пiсля попереднього розведення 1:7 очищеною водою у дозi 500–600 мл (на курс лiкування 7–20 промивань).

Ураження слизової оболонки порожнини рота лiкують шляхом аплiкацiї по 25–50 мл протягом 10–15 хв або полоскання (100–150 мл). Дистрофiчно-запальну форму пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення лiкують шляхом iригацiї теплим розчином патологiчних карманiв ясен (50–70 мл) або аплiкацiй на ясна до затухання запальних явищ. Хворим з кандидозним ураженням слизової оболонки рота, виразково-некротичним гiнгiвiтом призначають полоскання порожнини рота (100–150 мл) 4 рази на добу протягом 5–10 днiв.

Лiкування кандидозу мигдаликiв, хронiчного тонзилiту проводять промиванням лакун пiднебiнних мигдаликiв (50–75 мл на промивання).

Санацiю носiїв стафiлокока, дифтерiйної палички проводять шляхом полоскання розчином зiва, промивання лакун, зрошування носоглотки, мигдаликiв. Лакуни промивають 3–5 разiв через день.

При абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гіпоплазiї легень, ускладнених нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення Декасан®-Цитоклін вводять ендобронхiально:

  • через мiкротрахеостому — по 25–50 мл 1–2 рази на день; через трансназальний катетер — по 5–10 мл 1 раз на день;
  • методом ультразвукових iнгаляцiй — по 5–10 мл 1–2 рази на день;
  • за допомогою лаважу трахеобронхiального дерева — в об’ємi 100 мл.

Тривалiсть лiкування — 2–4 тижнi.

Для лiкування мiкробних та грибкових трихомонадних уражень слизової оболонки пiхви Декасан®-Цитоклін використовують у виглядi спринцювань (50–100 мл пiдiгрiтого до 38 °С препарату 3 рази на добу). У такий же спосiб проводять передпологову санацiю пологових шляхiв одноразово. Лiкування пiсляпологового ендометриту здiйснюють шляхом промивання теплим препаратом порожнини матки (150–200 мл) 2 рази на добу.

Знезаражування шкiри рук та гумових рукавичок проводять шляхом нанесення 5–10 мл препарату на попередньо вимиту поверхню, рiвномiрного його розподiлу по всiй поверхнi, що пiдлягає дезінфекцiї, протягом 5 хв.

Очищенi медичнi iнструменти, загубники, трубки i обладнання дезінфiкують шляхом занурення у розчин на 30 хв.

Передозування

У зв’язку з вiдсутнiстю всмоктування передозування не спостерiгається.

Побiчні ефекти

У поодиноких випадках можлива підвищена iндивiдуальна чутливість. У таких осiб можлива поява висипу на шкiрi, печіння, сухості, свербежу пiсля застосування препарату та інших місцевих алергічних реакцій, при ендобронхiальному введеннi — вiдчуття жару за грудниною, що самостiйно минає через 20–30 хв пiсля закiнчення процедури.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами та інші види взаємодій

Фармацевтична: декаметоксин є катiонною поверхнево-активною речовиною, тому вiн несумiсний з милом та iншими анiонними сполуками.

Фармакодинамічна: декаметоксин пiдвищує чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Термiн придатності

3 роки.

Умови зберiгання

Зберігати у недоступному для дiтей і захищеному вiд свiтла мiсцi при температурі не вище 25 0С. Не заморожувати.

Упаковка

По 1000 мл у контейнерах полімерних.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Developed by Maxim Levchenko