0
UA | RU

Моріамін® форте (Moriamin forte)

Єврофарм (ЮК)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Кислота аскорбінова20 мг
Ергокальциферол200 МО
Кислота оксиантранілова0,2 мг
Нікотинамід20 мг
Піридоксину гідрохлорид2,5 мг
Ретинолу пальмітат2000 МО
Рибофлавін3 мг
Тіаміну мононітрат5 мг
Токоферолу ацетат1 мг
Кальцію пантотенат5 мг
Ціанокобаламін1 мкг
Кислота фолієва0,2 мг
L-ізолейцин5,9 мг
L-лейцин18,3 мг
L-лизина гидрохлорид25 мг
L-фенілаланін5 мг
L-треонін4,2 мг
L-триптофан5 мг
L-валін6,7 мг
L-метіонін18,4 мг
Класифікація
Лікарські засоби

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МОРІАМІН® ФОРТЕ Склад лікарського засобу

1 капсула містить кислоти аскорбінової 20 мг, ергокальциферолу 200 МО, кислоти оксиантранілової 0,2 мг, нікотинаміду 20 мг, піридоксину гідрохлориду 2,5 мг, ретинолу пальмітату 2000 МО, рибофлавіну 3 мг, тіаміну мононітрату 5 мг, токоферолу ацетату 1 мг, кальцію пантотенату 5 мг, ціанокобаламіну 1 мкг, кислоти фолієвої 0,2 мг, L-ізолейцину 5,9 мг, L-лейцину 18,3 мг, L-лізину гідрохлориду 25 мг, L-фенілаланіну 5 мг, L-треоніну 4,2 мг, L-триптофану 5 мг, L-валіну 6,7 мг, L-метіоніну 18,4 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію кармелоза, титану діоксид (Е 171), метилцелюлоза, гіпромелоза, макрогол 6000, магнію силікат, азорубін (Е 122), хіноліновий жовтий (Е 104), коричневий шоколадний (Е 155);

склад желатинової капсули: желатин, оцтова кислота, пропілпарагідроксибензоат (Е 216), метилпарагідроксибензоат (Е 218), коричневий шоколадний (Е 155), титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Капсули.

Тверді желатинові капсули з безбарвним прозорим корпусом і прозорою кришечкою кольору від темно-червоного до коричневого. Вміст капсул — суміш гранул: білого кольору, напівпрозорих, злегка жовтуватого, червоно-рожевого, жовтогарячого, темно-коричневого.

Назва та місцезнаходження заявника

Єврофарм (ЮК) Ко., Лтд. (Великобританія).

Лондон SE19 3RW, Аппер Норвуд, Вестоу Стріт, 67.

Назва та місцезнаходження виробника

Шеньчжень Ваньхе Фармасьютікал Ко., Лтд. (Китай).

Шеньчжень, Район Наньшань, Зона розвитку високих технологій, Гаосиньчжун авеню, 1, Ваньхе Фармасьютікал Парк.

Фармакотерапевтична група

Полівітамінні препарати з іншими добавками. Код ATC A11A B.

Основні фармакологічні властивості лікарського засобу Моріамін® Форте — полівітамінна і метаболічна дія. Моріамін® Форте містить 8 незамінних амінокислот та 11 вітамінів у добре збалансованій пропорції. Активні компоненти виготовлені у вигляді 7 видів гранул різних кольорів для досягнення максимальної стійкості при зберіганні та відсутності взаємодії один з одним. Удосконалена технологія гранулювання використовується для досягнення повільного, добре збалансованого вивільнення кожного інгредієнта. Завдяки цьому забезпечується добре сприйняття, тривалий період ефективності і зручне застосування.

Комбінований препарат, дія якого обумовлена ефектами вітамінів та амінокислот, що входять до його складу. Запобігає явищам вітамінної недостатності, нормалізує вуглеводний, білковий та жировий обмін, стимулює імунний захист організму, прискорює відновлення працездатності після перевтоми, зменшує ушкоджуючу дію несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Амінокислоти — життєво необхідні компоненти для формування нових протеїнів, побудови клітин, відновлення зруйнованих тканин, нормалізації обміну речовин в організмі.

Аскорбінова кислота. Вітамін С необхідний для нормального розвитку плаценти, а також підвищення опірності організму інфекціям. Вітамін С забезпечує синтез колагену, сприяє підтримці здоров’я шкіри. Впливає на утворення гемоглобіну і дозрівання еритроцитів.

Ергокальциферол регулює обмін Ca2+ і фосфору, процес побудови структури кісток; підвищує абсорбцію Ca2+ у кишечнику, синтез білка в тонкому кишечнику, печінці і кістках; виведення фосфатів нирками. Вітамін D2 необхідний для формування кісткової тканини плода.

Нікотинамід стабілізує процеси тканинного дихання, жирового і вуглеводного обміну, процесів метаболізму ксенобіотиків. Нікотинамід нормалізує мікроциркуляцію. Бере участь у процесах тканинного дихання, жирового і вуглеводного обміну.

Піридоксину гідрохлорид як коензим бере участь у метаболізмі амінокислот і білків, у синтезі нейромедіаторів.

Ретинолу пальмітат. Ретинол є необхідним компонентом для нормальної функції сітківки ока: він зв’язується з опсином (червоним пігментом сітчастої оболонки), утворюючи зоровий пурпур родопсин, необхідний для зорової адаптації в темряві. Вітамін А необхідний для росту кісток, нормальної репродуктивної функції, ембріонального розвитку, для регуляції розподілу і диференціювання епітелію (посилює розмноження епітеліальних клітин шкіри, омолоджує клітинну популяцію, гальмує процеси кератинізації). Вітамін А бере участь як кофактор у різних біохімічних процесах.

Рибофлавін — каталізатор процесів клітинного дихання і пероксидного окиснювання ендогенних речовин і ксенобіотиків, глюкуронування.

Тіаміну мононітрат відіграє важливу роль у процесах метаболізму вуглеводів і жирів. Речовина, необхідна для нормального перебігу процесів росту і розвитку, допомагає підтримувати необхідну роботу серця, нервової і травної систем.

Вітамін Е має антиоксидантні властивості, забезпечує захист ненасичених жирних кислот у мембранах від ліпопероксидації; бере участь у формуванні міжклітинної речовини, колагенових та еластичних волокон сполучної тканини, гладкої мускулатури судин, травного тракту. Сприятливо впливає на периферичний кровообіг.

Кальцію пантотенат — складова частина коензиму А. Бере участь у процесах ацетилювання й окиснювання вуглеводів і жирів, синтезу жирних кислот і стероїдів з вуглеводів, у реалізації зв’язків гліколізу, циклу Кребса та окиснювання жирів. Кальцію пантотенат бере участь у регенерації епітелію й ендотелію, сприяє загоєнню ран, знижує побічні і токсичні ефекти антибіотиків і антибактеріальних препаратів.

Ціанокобаламін разом із фолієвою кислотою бере участь у синтезі нуклеотидів, у формуванні еритроцитів і клітин нервових оболонок, необхідний для росту організму.

Фолієва кислота — життєво важливий вітамін, необхідний для розвитку кровоносної й імунної систем. Біологічна дія фолієвої кислоти: протианемічна, що запобігає внутрішньоутробним аномаліям плода, підвищує розумову і фізичну працездатність, ноотропна, антидепресантна, що відновлює структуру нервової тканини; антиатеросклеротична, що стимулює вироблення соляної кислоти, зміцнює стінку кишечнику, антидіарейна, що захищає від кишкових паразитів і патогенної флори, естрогеноподібна, лактогенна; дерматотропна, онкопротекторна та ін. Фолієва кислота необхідна для нормального кровотворення, відіграє важливу роль у розподілі клітин, бере участь у формуванні плаценти, забезпечує ріст і розвиток плода.

Препарат абсорбується, головним чином, у тонкому кишечнику з біологічним засвоєнням майже 98%, далі активні компоненти потрапляють у печінку, де одна частина речовин бере участь у біосинтезі білка, інша — попадає в кров як живильні речовини сироватки крові, змінюючи концентрацію плазмових амінокислот, далі утилізується, трансформується або метаболізується.

Максимальна концентрація ессенціальних амінокислот у крові становить 151,63 ± 5,98 мг/л, період напіввиведення — 0,4 ± 0,12 годин, площа під кривою «концентрація-час» — 455,84 ± 36,06 мг × год/л.

Показання для застосування

Гіповітаміноз; підвищена потреба у вітамінах і амінокислотах (інтенсивна фізична або розумова діяльність, реконвалесценція, післяопераційний період; період вагітності і період годування груддю; період інтенсивного росту у дітей; інтоксикації; стресові ситуації; неповноцінне і незбалансоване харчування); лікування гіпоальбумінемії, що виникає в результаті різних захворювань, таких як хронічні захворювання печінки, гепатоцироз, хронічна ниркова недостатність, внаслідок яких розвивається порушення балансу азоту і нестача білка в сироватці крові; при хірургічних операціях або злоякісних пухлинах (після хіміо- та променевої терапії).

Протипоказання

Гіперчутливість до окремих діючих або допоміжних речовин лікарського засобу. Гіпервітаміноз.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Лікарський засіб не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, до складу яких входять вітаміни.

З особливою обережністю слід застосовувати препарат при цукровому діабеті.

При застосуванні лікарського засобу у складі комплексного лікування слід звернути увагу на можливі взаємодії лікарських засобів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

При наявності в анамнезі алергічних реакцій на вітамінні або амінокислотні препарати дозу слід підбирати індивідуально, починаючи з найнижчої рекомендованої.

Також індивідуально слід призначати препарат пацієнтам з підвищеною чутливістю шлунково-кишкового тракту та при наявності захворювань стравоходу або шлунка.

Особливі застереження

Пацієнти літнього віку.

При застосуванні препарату слід враховувати індивідуальну чутливість та можливі взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Рекомендується застосування у I триместрі — по 1 капсулі на добу, у II — III триместрі — не більше 2 капсул на добу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані про можливий вплив відсутні.

Діти.

Застосовують дітям старше 6 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослі — внутрішньо по 1 — 2 капсули 1 раз на добу; діти віком від 12 років — по 1 капсулі на добу; діти віком від 6 років — по 1 капсулі через добу.

Зазвичай курс лікування може тривати 1 — 3 місяці. За необхідності курс лікування можна повторювати кілька разів на рік з перервами на 1 місяць.

Передозування

Випадки передозування не описані.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції на компоненти лікарського препарату та реакції індивідуальної непереносимості з боку травного тракту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Аскорбінова кислота уповільнює виведення барбітуратів, саліцилатів, сульфаніламідів.

Піридоксин підвищує декарбоксилювання леводопи у периферичних тканинах.

Серцеві глікозиди підвищують ризик розвитку гіперкальціємії, спричиненої ергокальциферолом.

Протиепілептичні лікарські засоби підвищують метаболізм і виведення з жовчю ергокальциферолу.

Метотрексат, триметоприм, піриметамін, триамтерен, сульфасалазин, протиепілептичні лікарські засоби знижують абсорбцію фолієвої кислоти (дефіцит фолатів).

Проносні лікарські засоби, до складу яких входить мінеральна олія, і холестирамін знижують засвоєння вітамінів А, D і Е.

Бігуаніди зменшують всмоктування ціанокобаламіну.

Фторурацил, вінбластин, блеоміцин, цисплатин порушують засвоєння вітамінів А, B1, B6.

Пеніциламін, ізоніазид знижують ефективність вітаміну B1, збільшуючи його виведення.

Ізоніазид знижує ефективність піридоксину.

Пероральні контрацептиви (естрогени) підвищують концентрацію в сироватці крові вітамінів А і С, знижують концентрацію фолієвої кислоти.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері; по 3 або 10 блістерів у пакеті з алюмінієвої фольги; по 1 пакету в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 14.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Моріамін форте:

ВАЗАВІТАЛ
Українська фармацевтична компанія
полівітаміни з добавками
полівітаміни з добавками
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko