0
UA | RU

НОТТА® (NOTTA®)

Склад і форма випуску

таблетки № 12
таблетки № 48
РечовинаКількість
Avena sativa D174,5 мг
Phosphorus D1237,2 мг
Chamomilla D1237,2 мг
Coffea D1237,2 мг
Zincum valerianicum D1237,2 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат.
№ UA/10043/01/01 від 22.07.2019
РечовинаКількість
Avena sativa D120 мл/100 мл
Phosphorus D1210 мл/100 мл
Chamomilla D1210 мл/100 мл
Coffea D1210 мл/100 мл
Zincum valerianicum D1210 мл/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 43%.
№ UA/1972/02/01 від 24.02.2021
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Нотта®, таблетки, захищає нервову систему від шкідливої дії підвищених навантажень та стресу. Усуває тривожність та відчуття страху, нервове напруження та неспокій.

Препарат стабілізує роботу вегетативної нервової системи та чинить виражену психоактивуючу дію без будь-яких седативних ефектів. Сприяє нормалізації вегетативного забезпечення та реактивності вегетативної нервової системи, забезпечує швидкий і стабільний ефект відносно вегетативних розладів. Відновлює порушений фізіологічний сон і добовий цикл «сон — неспання»: полегшує засинання, поліпшує якість нічного сну, не спричиняючи утруднень при пробудженні, загальмованості або сонливості у денний час.

Усуває астенічні прояви, зміцнює нервову систему, поліпшує переносимість психоемоційних навантажень.

Нотта®, краплі оральні, зменшує тривожність, відчуття страху, дратівливість, нервове напруження та занепокоєння. Чинить виражену стреспротекторну дію.

Позитивно впливає на перебіг нейровегетативних розладів: знижує частоту та інтенсивність нападів головного болю, запаморочення, прискореного серцебиття та порушень серцевого ритму, нудоти, утрудненого дихання, відчуття «кому» в горлі, болю у грудях та в епігастрії, які виникають унаслідок нервового перенапруження.

Нормалізує сон: полегшує засинання, покращує якість нічного сну, зменшує кількість нічних пробуджень; сприяє відновленню фізіологічного сну та добового циклу «сон — неспання», при цьому не спричиняє утруднень при пробудженні чи сонливості вдень.

Зменшує прояви астенії (в’ялість, підвищену втомлюваність). Підвищує концентрацію уваги, здатність до ясного мислення, покращує пам’ять.

Покращує індивідуальні компенсаторні можливості психіки, працездатність, стійкість до психоемоційних навантажень.

Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання НОТТА

Нотта®, таблетки: застосовувати для лікування неврозоподібних і психосоматичних розладів, що супроводжуються неспокоєм, внутрішньою напруженістю, підвищеною нервовою збудливістю, збентеженням і порушенням сну.

Нотта®, краплі оральні: у комплексному лікуванні психосоматичних розладів та будь-яких станів після перенесеного нервового перенапруження або стресу, які супроводжуються неспокоєм, тривожністю, депресією, порушенням сну, нервовим виснаженням. У педіатрії: у комплексному лікуванні наслідків перинатального ураження ЦНС, гіпертензійного ліквородинамічного синдрому, синдрому нейрогенного сечового міхура, синдрому вегетативної дисфункції, астенічного симптомокомплексу різної етіології та синдрому підвищеної нервово-рефлекторної збудливості.

Застосування НОТТА

Нотта®, таблетки

Дорослі та діти віком від 12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу; діти віком 6–12 років: по ½ таблетки 2 рази на добу.

Для прискорення одужання на початку лікування, а також у випадках, коли необхідне швидке усунення симптомів, можливий прийом препарату 4 рази на добу. Після покращення стану застосовувати 2 рази на добу.

Для досягнення максимального ефекту препарат рекомендується застосовувати у проміжках між прийомами їжі (за 30 хв до або через 1 год після їди). Таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.

Якщо симптоми погіршуються або через 7 днів лікування не відмічено покращення, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Тривалість лікування залежить від перебігу та ступеня тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально.

Нотта®, краплі оральні

Дорослі та діти віком від 12 років: 10 крапель препарату у чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води; діти віком 2–12 років: 5–7 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води.

Приймати 3 рази на добу за 30 хв до або через 1 год після прийому їжі.

На початку лікування, а також у випадках, які потребують швидкого зменшення вираженості симптомів, можливий прийом препарату кожні півгодини-годину дорослим та дітям віком від 12 років: по 8–10 крапель, дітям віком 2–12 років: по 3–5 крапель, розведених в 1 столовій ложці води, до покращання стану, але не більше 8 разів, після чого приймати 3 рази на добу.

Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

Курс лікування залежно від тяжкості стану та тривалості захворювання становить 1–4 міс. У разі необхідності курс можна повторити.

Протипоказання

підвищена чутливість (алергія) до будь-якого компонента препарату.

Побічна дія

не виявлено. У виняткових випадках в осіб із гіперчутливістю до якогось із компонентів препарату можливі алергічні реакції. У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Особливості застосування

на початку лікування препаратом можуть з’явитися прояви незначного посилення симптомів захворювання (первинна реакція). Така реакція не є шкідливою та не потребує відміни препарату. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції препарат можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату повинно бути припинене.

1 таблетка Нотта® містить 226,6 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей препарат.

Оскільки лікарський засіб Нотта®, таблетки, містить рослинні природні компоненти, при зберіганні може відмічатися незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Нотта®, краплі оральні, не спричиняє загальмованості, сонливості вдень, порушень свідомості або статевої сфери, тому може бути рекомендована для осіб будь-яких професій, у тому числі тих, хто потребує підвищеної уваги, швидкої рухової та психічної реакції.

Оскільки Нотта®, краплі оральні, містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору р-ну, що не призводить до зниження ефективності препарату.

Нотта®, краплі оральні, не слід застосовувати у пацієнтів з алкогольною залежністю, оскільки в одній дозі препарату (5/10 крапель) міститься 80/160 мг спирту.

Вміст спирту повинен враховуватися також при застосуванні препарату у вагітних, жінок, які годують грудьми, дітей та пацієнтів з високим ризиком захворювань печінки та ризиком нападів епілепсії.

Довготривале лікування гомеопатичними лікарськими засобами повинно контролюватися лікарем-гомеопатом, оскільки можуть виникнути симптоми, які не вказані в інструкції для медичного застосування.

Діти. Застосовувати лікарський засіб Нотта®, таблетки, у дітей віком від 6 років. Для лікування дітей віком 2–6 років слід застосовувати препарат Нотта® у формі крапель.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. На цей час не виявлено особливого ризику застосування лікарського засобу у період вагітності або годування грудьми. Препарат можна застосовувати з обережністю у період вагітності або годування грудьми у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.

Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Нотта®, таблетки, не спричиняє загальмованості чи сонливості у денний час, не пригнічує когнітивні функції, тому може бути рекомендована для осіб будь-яких професій, у тому числі тих, що потребують підвищеної уваги, швидкої рухової та психічної реакції. Нотта®, краплі, незважаючи на вміст спирту, у рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати транспортними та механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

клінічно значуща взаємодія препарату Нотта® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.

При одночасному застосуванні препарату Нотта® з психотропними лікарськими засобами (у тому числі з транквілізаторами, снодійними) прийом і дозу останніх можна знизити під наглядом лікаря. У комплексній терапії з іншими препаратами необхідно дотримуватися паузи між прийомом лікарських засобів не менше 20 хв.

Нездоровий спосіб життя, вживання стимуляторів, погане харчування негативно впливають на результати застосування гомеопатичних лікарських засобів.

Передозування

випадки передозування не виявлені.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 30.09.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують НОТТА

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko