Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Тебокан (Tebokan) (265786) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Тебокан (Tebokan)
Форма випуску
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою
Дозування
120 мг
Кількість штук в упаковці
20 шт.
Виробник
Сертифікат
UA/14890/01/01 від 29.03.2021

Тебокан інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. У ході фармакологічних досліджень було доведено, що стандартизований екстракт гінкго дволопатевого (EGb 761®), який міститься в Тебокані, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібує розвиток і прискорює регресію набряку головного мозку, спричиненого травмою або отруєнням; зменшує набряк сітківки ока й ушкодження рогівки; інгібує пов’язане з віком зменшення дії мускаринових холінергічних рецепторів і α2-адренергічних рецепторів, а також збільшення споживання холіну в гіпокампі; покращує пам’ять і здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічні характеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали (завдяки флавоноїдам); виявляє антагонізм (завдяки гінкголідам) до чинника активації тромбоцитів і чинить нейрозахисну дію (завдяки гінкголідам А і В, білобаліду).
Фармакокінетика. Мозкова біодоступність стандартизованого екстракту гінкго дволопатевого (EGb 761®), який міститься в препараті Тебокан, у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ на основі залежної від дози дії на електричну активність головного мозку. Після перорального прийому 80 мг стандартизованого екстракту гінкго терпенлактони ― гінкголід А, гінкголід В і білобалід виявили у людей абсолютну біодоступність, яка становила 98% для гінкголіду А, 79% ― для гінкголіду В і 72% ― для білобаліду. Cmax в плазмі крові становила 15 нг/мл для гінкголіду А, 4 нг/мл ― для гінкголіду В і близько 12 нг/мл ― для білобаліду. Т½ ― 3,9 год (гінкголід А), 7 год (гінкголід В) і 3,2 год (білобалід). Зв’язування з білками плазми крові становить 43% для гінкголіду  А, 47% ― для гінкголіду В і 67% ― для білобаліду. Препарат виводиться нирками.

Показання Тебокан

— для лікування когнітивних розладів внаслідок порушення функцій головного мозку, у тому числі первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані форми, з такими основними симптомами: порушення пам’яті, зниження уваги, депресивний настрій, запаморочення, шум у вухах і головний біль;
— для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю в рамках фізіотерапевтичних процедур, а саме при прогулянкових тренуваннях при порушеннях артеріального периферичного кровообігу II ступеня за Фонтейном (болючі судоми, переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок тощо);
— запаморочення, шум у вухах судинного та інволюційного походження.

Застосування Тебокан

при деменції слід приймати по 1 таблетці (відповідно 120 мг екстракту гінкго) 2 рази на добу.
При порушенні артеріального периферичного кровообігу та для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю, ― по 1 таблетці 1‒2 рази на добу.
У разі запаморочення, шуму у вухах судинного та інволюційного походження приймати по 1 таблетці 1‒2 рази на добу.
Таблетки, вкриті оболонкою, приймають внутрішньо, не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини вранці та ввечері (2 рази на добу). Прийом таблеток не залежить від прийому їжі.
При деменції тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становити не менше 8 тиж. Після 3 міс лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальше лікування.
При порушенні артеріального периферичного кровообігу мінімальний період лікування становить 6 тиж.
При запамороченні після 6‒8 тиж лікування, як правило, подальшого полегшення симптомів не очікується.
При шумі у вухах тривалість лікування повинна становити не менше ніж 12 тиж. Якщо поліпшення не настає через 6  міс, подальшого зменшення вираженості симптомів не очікується.

Протипоказання

підвищена чутливість до екстракту гінкго дволопатевого або будь-якого з компонентів препарату.
Вагітність (див. Застосування у період вагітності або годування грудьми).

Побічна дія

можливі побічні реакції:
з боку системи крові та лімфатичної системи: кровотеча в окремих органах (частота невідома);
з боку травного тракту: легкі шлунково-кишкові розлади, такі як біль у животі, діарея, диспептичні явища, нудота, блювання (частота невідома);
з боку нервової системи: головний біль (частота невідома);
з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, кропив’янка, диспное (частота невідома);
з боку шкіри: шкірні алергічні реакції, такі як почервоніння, набряки, свербіж, висипання, екзема (частота невідома).
При виникненні будь-яких побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Особливості застосування

перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 міс від початку лікування.
Перед початком терапії Тебоканом потрібно з’ясувати, чи не є патологічні симптоми, які спостерігаються, наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.
Якщо запаморочення і шум у вухах виникають часто, завжди потрібно звертатися до лікаря. У разі раптового ослаблення слуху або втрати слуху потрібно негайно проконсультуватися з лікарем.
При патологічно підвищеній тенденції до кровотеч (геморагічний діатез), а також у разі одночасного застосування антикоагулянтів препарат необхідно приймати тільки після консультації з лікарем.
Препарати, що містять екстракт гінкго дволопатевого, можуть підвищувати схильність до кровотеч, тому їх прийом слід припинити за 3–4 дні до хірургічного втручання.
У пацієнтів з епілепсією не можна виключити посилення епілептичних нападів, спричинених прийомом препаратів, що містять екстракт листя гінкго дволопатевого.
Оскільки цей лікарський засіб містить лактозу, він протипоказаний пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози чи галактози або дефіцитом лактази.
Застосування у період вагітності або годування грудьми.
Вагітність. Лікарський засіб протипоказаний під час вагітності.
Годування грудьми. Немає доказів того, що метаболіти гінкго виводяться з грудним молоком. Не можна виключати ризик для новонароджених та немовлят. У зв’язку з відсутністю клінічних даних препарат не рекомендується застосовувати у період годування грудьми.
Фертильність. Дослідження на тваринах не виявили шкідливого впливу Тебокану на фертильність.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Про здатність лікарського засобу впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами не повідомлялося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні препарату з антикоагулянтами (наприклад фенпрокумон, варфарин) або антиагрегантами (наприклад клопідогрель, ацетилсаліцилова кислота та інші НПЗП) ефект останніх може посилитися.
Результати досліджень щодо одночасного застосування з варфарином не свідчать про наявність взаємодії, проте рекомендується здійснювати належний моніторинг на початку терапії, при зміні дозування, припиненні застосування або заміні препарату.

Передозування

про випадки передозування невідомо.

Умови зберігання

не потребує особливих умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.